Su ve KalpCanlıların yaşamlarını sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu en önemli etkenlerden biridir su. Hayatın devamını sağlayan vazgeçilmez maddedir. Suyun önemi hakkında herkesin az çok bilgisi vardır. Sağlıkta da güzellikte de önemli etkendir su. Suyun önemi tartışmasız kabul edilirken, bu konuda yeterli hassasiyet gösterilmemektedir. Yaşam için bu kadar değerli önemli olan sıvının yetersiz alınmasının vücuttaki etkileri oldukça ciddidir.

Tüm organlarımızın tam randımanlı ve sağlıklı çalışabilmesi için temel kaynaktır su.

Vücuttaki kanı bütün vücuda pompalayan bir organdır kalp. Kalbiniz vücudunuza, yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz oksijen ve besinleri sağlar. Kalp inanılmaz bir performans ve sistemle çalışır. Dakikada ortalama 90 kez kasıldığını varsayarsak saatte 5400 kez, günde 129.600 kez, yılda 47.304.000 kez, 65 yıl yaşayan bir insanda ise toplam olarak 3 Milyar 74 Milyon 760 bin kez kasılmaktadır. Bir insan kalbi ortalama ömür boyunca 3 milyar kez atmaktadır. Bu rakamlar kalbin nasıl muazzam bir sistemde çalıştığını göstermeye yeter de artar bile. Bu kadar çalışkan bir organdan suyu esirgemek büyük hatadır. Su kalp sağlığını korumaya, desteklemeye yardımcıdır. Bu değerli organın tam performans çalışabilmesi için suya ihtiyacı vardır.

Kanınız yaklaşık yüzde 94 oranında sudur. Su vücuttaki kan yoğunluğunu arttırmaktadır. Kan yoğunluğu artan vücut kalpten kan pompalayabilmek için fazla efor sarf etmemektedir. Bununla birlikte su hücrelerin ihtiyaç duyduğu oksijeni almak için kalbin fazladan efor sarf etmemesini sağlamaktadır. Spor yaparken, hatta en basitinden merdiven çıkarken, yürürken kalbin yorulmamasına faydası vardır suyun. Susuz yaşam düşünülemez. Susadığınızı hissettiğiniz anda gerçekte vücudunuz çoktan susuz kalmış demektir. Susuz kalındığında ise kanınız kalınlaşır ve tabi ki bu da kalbin daha fazla çalışmasını gerektirir. Eğer kişinin kalbi zayıf ise ilerleyen yıllarda kalp sorunları olacağını tahmin etmek zor değil. Günde 5 bardaktan fazla su içenler ile 2 bardaktan az içenler karşılaştırıldığında 5 bardaktan fazla içenlerin kalp krizi riskine yakalanması riski yüzde 41 daha az bulunmuştur. Üstelik yapılan araştırmalarda su yerine konulan diğer içeceklerin kalp krizi riskini su gibi düşürmediğini göstermiştir. Yani günde ortalama 1.5 litre su içerek kalp krizi riskinizi azaltabilirsiniz. Uyanır uyanmaz içilecek 2 bardak su organları harekete geçirecektir.

Unutmayın!

Yeterli su alınmadığında kan koyulaşır ve kalp krizi riski artar. Kanın koyulaşmasına ve tansiyon dengesizliğine bağlı felç riski vardır. Kalp kapaklarında çökme olan hastalarda yetersiz su tansiyon düşüklüğüne yol açarak çarpıntı ve ritim bozukluğuna neden olabilir. Yetersiz su alımı vücutta dolaşan sıvı azalmasına yol açarak kalp yetersizliğini tetikleyebilir. Kalbiniz için su için.

Müşteri Yorumları

Talha Temiz 31/01/2019

Su Arıtma Cihazı zamanında teslim edildi. En iyi su arıtma cihazını aldığımı düşünüyorum. Damacana ..

Sebahat Şekerci 05/01/2019

Fokuserbaa Su Arıtma Sistemleri çok başarılı bir firma. Ben 10 Senedir arıtma cihazı kullanıyorum. ..

Ecem Demir 13/12/2018

Fokus su arıtma cihazi anlatılmaz yaşanır piyasadaki cihazların çok ötesinde bir cihaz. Nsf onayı ve..

Sizin için Seçtiklerimiz

Öne Çıkan Ürünlerimiz

Yeni Ürünler

En Son Eklenen Ürünlerimiz