Damacanada Sularında ki Gizli Tehlike

   


Sağlık deyince aklımıza ilk gelen tabiki sudur. Çünkü susuz hayat asla düşünülemez. Yaşam kalitemizi arttırmak için suya ihtiyacımız vardır. Su Hayattır.

Hepimizin bildiği gibi insan vücudunun %de 80i sudur. Suyumuz ne kadar kaliteli olursa ömrümüz o kadar uzun olur. Vücudumuzda dolaşan %de 80lik suyun mikrop taşıdığını düşünün, ne kadar uzun ve sağlıklı bir hayat idame ettiririz?
Hayatta parayla satın alamayacağımız tek şey sağlıktır. Sağlığımızı riske atmamalıyız.

İnsanlar yaşamı boyunca bir çok su temin etmiş ve sağlıklı olduğuna inanarak içmişlerdir. Kimisi damacana kimisi şebeke suyu, kimisi musluk ağzı filtreler ve günümüzde en çok tercih edilen tabiki su arıtma cihazları...
Bunların içinde en tehlikelisi damacana sularıdır. Damacana suları insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen en tehlikeli sulardır. Çünkü damacana dedğimiz meteryal sert plastiktir. Plastik genel olarak zaten sağlıksız bir maddedir. Genelde cam tercih edilmedir. Damacanaların ömrü 1 haftadır. Fakat damacanalar dolum aşamasından satıcılara ulaştığı zamana ve satıcıdan da tüketiciye ulaştığı zaman zarfını bilmiyoruz. Belki hafta , belki ay işte damacanada ki tehlike burada ortaya çıkıyor. Bir haftadan fazla damacana içinde bekleyen su zamanla bakteri üretmeye başlıyor zaten damacana da ki sert plastik kansorejen madde içerdiğinden, zamanla bakteri üreten su kansorojen madde içeren sert plastikle birleşince ciddi sağlık sorunlarıyla evlerimize ulaşıyor. Sağlıklı diye para verdiğimiz o sular ters orantı ile sağlığımızı ne yazık ki tehlikeye atıyor.

Damacana suları kullanan kişiler bir zaman sonra damacanaların dibinin yosunlandığını gözlemlerler. İşte dipleri yosun tutan bu sert plastik hem cebimizi hem sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle evinde bebeği veya hastası olan kişilerin damacanalardan uzak durmasını önemle rica ediyoruz.

Sağlıklı günler için tercihinizi Fokus su artımadan yana kullanın. Hem sağlığınızı hemde bütçenizi riske atmayın.