En İyi Su Arıtma Cihazı Nasıl Olmalı


İyi bir ev tipi su arıtma cihazı hangi arıtma yöntemleri ile yapılmalıdır bu makalemizde buna değineceğiz. En iyi su arıtma cihazı hangi filtrasyon aşamalarını bulundurmalıdır.

  1. Mikro Filtrasyon
  1. Ters Osmoz Sistemi
  1. Minerallendirme Sistemi
  2. Aslında olması gereken tamda bu 3 çeşit filtrasyon sistemi size %99.99 güvenli içme suyu üretimi için en üst seviye filtrasyon sistemi olacaktır. Mikrofiltrasyon (MF) Sistemleri suyun ortalama 0.1 – 10 mikron gözenek yapısına sahip membranlardan düşük basınç altında geçirilerek nişasta, bakteri, yağ, küf, kum, silt, AKM ve BOI gideriminde ileri filtrasyon ve geri kazanım amacıyla kullanılmaktadır. Şebeke suyundaki kum çamur ve bazı kirleticileri 5 mikron gözenek yapısına sahip olan sediment tortu filtersinden geçirilir ve daha sonra aktif karbon ve blok karbon filtreleme sayesinde sudaki bazı Aktif karbon filtreleri genel olarak organik bileşiklerin uzaklaştırılması veya serbest klorun sudan ayrıştırılması işleminde kullanılır.
  3. Temiz içme suyunun eldesi zordur. Türkiye gibi yerlerde, zaman zaman kuraklık sayesinde su azdır. Üçüncü dünya ülkelerinde, içme suyu sağlamak için altyapı eksikliği var. Ve kendi evimizde bile, musluk suyunda kurşun ve arsenik  gibi toksinler bulunduğundan, su toksisitesi gerçek bir endişe kaynağıdır. Ters ozmos su sisteminin savunucuları, ters osmozun güvenli içme suyu temin etmenin yolu olduğuna inanan ve bu sebeplerden sadece bir tanesidir. Ters ozmos, kaçırmış olabileceğiniz biyoloji sınıfı gibi görünse de, gerçekte sadece bir çeşit filtrasyon işlemi. Ters ozmos da, tuzlu su gibi arıtılmamış su, yarı geçirgen bir zar ve karbon filtrelerden geçirilir. Membranın boyutu, suyun filtreden geçmesine izin verir, ancak tuzun, kimyasalların, minerallerin ve ağır metalleri atık bölümünden dışarı atar . Sonuç bakteri, ağır metal  mineral ve diğer tüm kirleticiler içermeyen “saf” sudur. Ters ozmos suyu içebilir misin? Ters ozmos suyundan çıkan su iyileştirildiğinde ne güvenli içme suyudur mineral yönünden saf olan ters ozmos suyunu mutlaka güvenli mineral filtrelerle desteklenmelidir. aksi halde mineralden yoksun su içmek insan sağlığı için zararlıdır. bilinmelidir uzun süre ters ozmoz suyuna maruz kaldığınızda olumsuz sağlık problemleri çıkabilir bu yüzden mutlaka ters ozmos dan sonrada özel filtreler kullanılmalıdır. en kaliteli mineral alkali filtresi BioCera AA antioksidan alkali filtresidir bu filtre NSF ve FDA tarafından onaylı dır.

Mikro Filtrasyon Nedir?
Ters Ozmoz Su Nedir?

Müşteri Yorumları

Talha Temiz 31/01/2019

Su Arıtma Cihazı zamanında teslim edildi. En iyi su arıtma cihazını aldığımı düşünüyorum. Damacana ..

Sebahat Şekerci 05/01/2019

Fokuserbaa Su Arıtma Sistemleri çok başarılı bir firma. Ben 10 Senedir arıtma cihazı kullanıyorum. ..

Ecem Demir 13/12/2018

Fokus su arıtma cihazi anlatılmaz yaşanır piyasadaki cihazların çok ötesinde bir cihaz. Nsf onayı ve..

Sizin için Seçtiklerimiz

Öne Çıkan Ürünlerimiz

Yeni Ürünler

En Son Eklenen Ürünlerimiz